Yaklaşan Etkinlikler
ÜYE HABERLERİ 2020-09-04 00:23:15

Hasan Ukdem'den Yeni Bir Kitap: BUGÜN SEN DAHA ÇOK AYŞE'SİN

1985'den bu yana şiir yazan Hasan Ukdem, daha önce yayımlanan Kırık Bir Aşkın Gözyaşları (1994), Dün, Bugün ve Sen (2018) kitaplarından sonra yepyeni bir kitapla Konyalı şiir severlerin beğenisine Bugün Sen Daha Çok Ayşe'sin isimli eserini sundu. 

Daha önceki kitaplarında Şehir ve kenar mahalle kültürü, manevi şiirler ve aşk konularını işleyen Ukdem, son kitabında sadece sevda şiirleriyle okuyucularının huzuruna çıkıyor. Aşkın saf halini, şehrin kerpiç evlerle yıkılan sokaklarda yaşanan duyguları ve hasretin sabırla olan testini ortaya koyduğu şiirlerinden oluşturuyor bu kitabını. Sevmenin illaki kavuşmak olmadığını, Attila İlhan'nın mısralarından seslendiği gibi, ayrılıkların da sevdaya dair olduğunu şiirlerinde kendine has üslubuyla anlatıyor. 

Henüz kapağında başlayan erguvan ve serçe imgeleri bütün bir kitap boyunca sayfa sayfa okuyucuyla beraber oluyor. Erguvanın güzelliği ve kokusu, serçelerin sadakati ve her mevsime göğüs geren yapısıyla, gençlere aşkın, sevdanın yükünü çekmenin de kutsallığını anlatıyor adeta.

Hasan Ukdem, şiirin yanı sıra yerel gazetelerimizden Yeni Haber'de haftada bir deneme yazılarıyla da okuyucusuyla buluşuyor. Derdi olanın yazma gereği duyduğunu söyleyen Ukdem, değerlerimizin erozyona uğratılmasından, komşulukların azalmasından, mahalle ruhundan ve manevi boşluktan duyduğu kaygı ve üzüntülerini bu yazılarında dile getirirken, gençlikten umutlu oluşunu, yarınların onların elinde yeşereceğini de sık sık işliyor.

Evet Bugün Sen Daha Çok Ayşe'sin, okumaya değer bir kitap olarak okuyucusunun ilgisini çekiyor.

 

ETKİNLİK TAKVİMİ

türkiye yazarlar birliği konya şubesi

FOTOĞRAF GALERİSİ

SON YAZILAR

ARŞİV

ANLAŞMALI KURUMLAR